gecenin kanunu izle hızlı ve öfkeli 8 izle yeni nesil ajan 3 izle

U19 National Champs Day 4

U19 National Champs Day 4

Final day of the 2015 U19 National Championships tips off today at 9am with the the grand finals starting 4pm for the women and 5:45pm for the men.  Who will take the 'W' and the Champion title...

Saxton Stadium, 142 Saxton Road, Stoke, Nelson

Saturday, 18 July

9:00am

Tasman 3rd Pool 2 62 (A.Book 12, B.Rae 11) V 65 Otago 3rd Pool 3 (Z.Richards 30, B. Ah Ken 11) (Womens 9-13 B5RR)
Tasman 4th Pool 2 75 (T.Noguchi 16, N.Trathen 15, B.Anderson 13) V 81 Tauranga City 4th Pool 1 (K.Wetere 19, J.Neale 18, C.Porter 16) (Mens 13-17 B5RR)

Southland 3rd Pool 1 51 (L.Brown 15, T.Wright 13) V 74 Tauranga City 3rd Pool 4 (K.Ballantyne 24, E.McManaway 13, S.Higgins 12) (Womens 9-13 B5RR)
Palmerston North 4th Pool 3 74 (H.Tamati-Te Paki 16, T.Pakai 11) V 62 Southland 5th Pool 4 (A.McColl 18, L.Wiseman 15, C.O'Connell 12) (Mens 13-17 B5RR)

10:45am

Wellington Loser 5-8 SF1 90 (J.Hunt 31, P.Groom 12) V 70 Canterbury White Loser 5-8 SF2 (C.Isitt 21, S.Lees 13, B.Bowie 12) (Mens 7th & 8th Playoff)
Palmerston North Loser 5-8 SF1 57 (L.Blackburn 11, N.Cutler 10) V 71 Canterbury Loser 5-8 SF2 (L.Wairau 22, T.Nisbet 14) (Womens 7th & 8th Playoff)

Taranaki 3rd Pool 3 75 (C.Giddy 22, Q.Bailey 16, T.O'Leary 11) V 69 Porirua 3rd Pool 4 (M.Darrah 29) (Mens 9-12 M4RR)
Auckland Counties 1 3rd Pool 1 81 (S.Aruwa 17, S.Vaiangina 16, L.Haraqia 14) V 61 Hibiscus Coast 3rd Pool 2 (M.Phillips 14, J.Reinen-Hamill 10) (Mens 9-12 M4RR)

12:30pm

Waitakere Loser SF1 103 (K.Manuirirangi & M.Milani 19, D.Finnigan 15) V 83 Harbour Loser SF2 (G.Perrott-Hunt 12, R.Hughes 11, Z.Jillings & K.Diakhaby 10) (Womens 3rd & 4th Playoff)
Southland 5th Pool 4 49 (M.Walker 11, L.Wiseman & C.O'Connell 10) V 74 Tauranga City 4th Pool 1 (J.Green 17, J.Neale 14, C.Porter 10) (Mens 13-17 B5RR)
Rotorua Winner 5-8 SF1 81 (M.Kora-McLean 23, A.Green 18, M.Flavell 15) V 71 Hawkes Bay Winner 5-8 SF2 (K.Taito 26, K.Poi 14, D.Forshaw 11) (Womens 5th & 6th Playoff)
Waitakere Winner 5-8 SF1 76 (K.Keil 21, S.Wieczorek 16, K.Tatola 14) V 62 Otago Winner 5-8 SF2 (B.Hayman 20, M.Dukes 15, S.Duff 13) (Mens 5th & 6th Playoff)

2:15pm

Taranaki 4th Pool 4 78 (A.Johnson 25, R.Tretheway 21, G.Lince 13) V 63 Southland 3rd Pool 1 (K.Thompson 19, L.Brown 12, T.Wright 10) (Womens 9-13 B5RR)
Harbour Loser SF1 90 (L.Thornton 28, I.Letoa & C.Rigby-Hibbard 15) V 97 Waikato Loser SF2 (E.Simmons & T.Hamlin 17, J.McKee 15) (Mens 3rd & 4th Playoff) OT
Palmerston North 4th Pool 3 76 (O.Oswald 27, I.McGoon 12) V 78 Auckland Counties 2 4th Pool 4 (Z.Leuluai-Hughes 21, T.Bencich 17, N.Edwards & S.Tu'uefaifi 10) (Mens 13-17 B5RR)

4:00pm

Waikato Winner SF1 65 (K.Leger-Walker 28, A.Hirawani 13) V 52 Wellington Winner SF2 (C.Grice & T.Graham 15) (Womens Grand Final)
Box Score & 
FIBA Live Stats Link & Livestreaming Link

5:45pm

Rotorua Winner SF1 52 (M.Watene 20) V 96 Canterbury Red Winner SF2 (J.Cook-Green 25, B.Miller 16, S.Nisbet & T.Gillooly 12) (Mens Grand Final)
Box Score & 
FIBA Live Stats Link & Livestreaming Link

7:30pm

Awards Ceremony


Online Draw and Results

U19 Tournament Information

Live Streaming 1 and Live Streaming 2 (free for Grand Finals)

FIBA Live Stats Grand Final URL's are available in the draw above

Facebook

Twitter

Print
 
 
SITEMAP
FANS
TEAMS
COMPETITIONS
INSIDE BASKETBALL
amator turk sikis izle
istanbul escort beylikduzu escort beylikduzu escort sisli escort porno
alanya escort
bitcoin casino
steroid satin al
bitcoin casino